Top

هایلایتر چیست؟

 • 1

 • هایلایتر

  هایلایتر چیست و در کدام قسمت‌های صورت باید از آن استفاده کرد؟

  هایلایتر یک وسیله آرایشی است که همان طور که از نامش پیدا است، با هایلایت کردن بخش‌هایی از صورت در آرایش، به زیبایی بیشتر میکاپ و درخشنده و براق شدن آن کمک می‌کند. در واقع، هایلایتر از لوازم آرایشی است که مکملی برای جذاب‌تر کردن میکاپ صورت به شمار می‌رود و استفاده درست از آن، آرایش صورت را بی‌عیب و نقص نشان می‌دهد.

   
   

  اگر می‌خواهی بدانی هایلایتر چیست و در کدام بخش‌های صورت باید از آن استفاده کرد، به تو پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را تا انتها بخوانی. استفاده از هایلایتر، اسرار و فوت و فن‌هایی دارد که البته انجام آن‌ها هم ساده است و هم نیاز به دقت دارد.

  "آموزش کامل آرایش صورت با پلک‌های براق" را بیشتر بخوانید.

  باید بدانی که استفاده از هایلایتر در حقیقت، نوعی ترفند آرایشی است که به کمک آن می‌توان لب‌ها را حجیم‌تر، چشم‌ها را روشن‌تر، گونه‌ها را برجسته‌تر، صورت را کشیده‌تر و حتی بینی را باریک‌تر نشان داد!

  در ادامه بخوان که هایلایتر را معمولاً باید در کدام بخش‌های صورت به کار برد تا زیبایی چهره تکمیل شود.

  یکی از محل‌های اصلی استفاده از هایلایتر، بالای استخوان گونه‌ها است. این کار باعث می‌شود که استخوان‌های گونه برجسته‌تر و کشیده‌تر به نظر برسند. هایلایتر را باید در این محل به موازات و بالای خطی که گوشه لب‌ها را به مرکز گوش‌ها وصل می‌کند، کشید. سپس از سمت بالای گوش تا گوشه خارجی چشم‌ها را نیز با هایلایتر روشن کن. معمولاً برای این کار می‌توان از براش یا نوک انگشتان استفاده کرد.

  محل دیگر استفاده از هایلایتر بالای ابروها و همچنین، زیر قوس ابروها است. از دیگر قسمت‌های مهم استفاده از هایلایتر، گوشه داخلی چشم‌ها و وسط پلک‌ها است. این کار باعث می‌شود که چشم‌ها درشت‌تر و برجسته‌تر دیده شوند. در صورتی که زیر چشم‌های تو تیره و گود افتاده است نیز می‌توانی از هایلایتر در این قسمت استفاده کنی تا تیرگی و گودی زیر چشم‌ها را به راحتی مخفی کنی.

  کاربرد دیگر هایلایتر در آرایش صورت، استفاده از آن برای باریک‌تر نشان دادن بینی است. برای این منظور، هایلایتر را به شکلی دقیق روی استخوان تیغه بینی خود بزن و تا نوک بینی پیش برو. این کار هم بینی را باریک‌تر می‌کند و هم نوک آن را سربالا نشان می‌دهد.

  ترفند بعدی آرایش با هایلایتر، استفاده از آن در قسمت V شکل بالای لب است تا آرایش لب‌ها بی‌نقص و زیبا به نظر برسد. نکته آخر این است که برای کوچک‌تر و برجست‌ تر کردن چانه، می‌توان از هایلایتر در قسمت وسط چانه استفاده کرد. در ضمن، استفاده از هایلایتر در قسمت وسط لب‌ها باعث پرتر و حجیم‌تر دیده شدن آن‌ها می‌شود.

  حالا که می‌دانی هایلایتر چیست و در کدام قسمت‌های صورت باید از آن استفاده کرد، آرایش خود را با استفاده از این وسیله زیباتر کن.

  بهترین هایلایتر ها را می توانید از فروشگاه ما تهیه کنید


  ادامه مطلب